Par mani

Es palīdzu uzņēmumiem un cilvēkiem digitālās transformācijas ceļā

Savā profesionālajā pieredzē man ir bijis ļoti liels fokuss uz procesu un cilvēku vadību, kā arī problēmu risināšanu organizācijās.

Varbūt tāpēc arī ir veidojusies mana stingrā pārliecība, par to, ka viss ir jāskata caur cilvēku, procesu un mums pieejamo rīku prizmu. Strādājot vairāk kā 15 gadus lielās, starptautiskās organizācijās (Circle K, PriceWaterhousecoopers, TietoEVRY), esmu iemācījies izprast darbu matricas organizācijās, organizēt sadarbību ar iesaistītājām pusēm, kas pārstāv dažādus līmeņus, kultūras un pieredzes.

Caur šo pieredzi esmu iemācījies novērtēt darbinieku un klientu pieredzes nozīmi un tās ietekmi uz uzņēmumu ikdienas sniegumu un stratēģisko vadību.

Iespēja godīgi runāt par procesiem un to, kā mēs kā cilvēki sadarbojamies viens ar otru, ir tas, ko es cenšos nodrošināt, jo ticu, ka tā ir puse no uzvaras. Tāpēc prasmju attīstība, kopdarba fasilitēšana un uzlabojumu vadīšana man ir tik svarīgas. Arvien jaunas (un vecas, bet iepakotas citādāk) metodes, tehnoloģijas un rīki ienāk biznesa vidē un noteikti ir tās jāizmanto, taču tas jādara pārdomāti - ar pareizo ceļa karti un kompasu rokās. Šī karte ir izvērtēts plāns, kas risina pareizo problēmu pareizajiem cilvēkiem un kompass ir vadošās vērtības un attieksme pret cilvēkiem un darbu.

Tāpēc es pildu šīs lomas - konsultēju, mācu un fasilitēju - lai nepārtrauktā pārmaiņu laikā palīdzētu Tev un Tavai organizācijai sasniegt mērķus nededzinot sevi.

Miķelis Bendiks

Kodolīgi par mani

Biznesa treneris

Prasmīgi un iedvesmoti cilvēki organizācijās spēj darīt lielas lietas, tāpēc vadu seminārus un praktiskas mācības. Kopš 2019.gada sadarbojos arī ar Komercizglītības centru (KIC). 

LEAN konsultants

LEAN domāšana ir daļa no manas pieejas it visā, tāpēc struktūra, procesu plūsma un tās efektivitāte, kā arī standartizācija man ir svarīga jebkurā projektā, kur tā pienes vērtību.

Vieslektors universitatēs

Mācīt studentus ir abpusējs process – varu nodot praktiskas iemaņas un reālu pieredzi, pretī saņemot godīgu atgriezenisko saiti par jaunām metodēm un pieejām, kā arī studentu dažādo pieredzi un perspektīvu.

Fasilitēju radošas koprades un inovāciju darbnīcas

Dažādas domnīcas un darbnīcas palīdz ne tikai iegūt jaunu skatu uz senām problēmām un rod pārsteidzoši labus risinājumus, bet tas ir arī lielisks veids kā iesaistīt darbiniekus, klientus un partnerus organizāciju attīstībā.

15 gadu pieredze starptautiskos uzņēmumos

Man ir bijušas lieliskas iespējas strādāt lielās organizācijās un iegūt arī starptautisku pieredzi

Vadījis dažāda lieluma komandas

Komandu veidošana un vadība ir liela daļa no manas profesionālās pieredzes – klientu servisa komandas, robotizācijas ekspertu komanda, pakalpojumu vadība ar vairāk kā 100 darbiniekiem nodaļā  – šī pieredze lieliski noder.

Trenējis vairāk kā 1000 cilvēku

Mācības un treniņi grupās un individuāli sniedz iespēju palielināt organizācijas spēju attīstīties ar iekšējo dzinuli. Praktiski, saistoši, ar jaudu un iedvesmu!

Plānojis un vadījis efektivitātes projektus

Uzlabojumu un pārmaiņu projektu vadībā svarīgi ir ne tikai labs plāns un tā izpilde, bet arī spēja elastīgi pielāgoties izmaiņām un risināt arvien jaunas problēmas.

Vērtības

Ikdienas profesionālajā un privātājā dzīvē nākas improvizēt un pielāgoties, taču ir svarīgi turēties sev saprotamu vērtību rāmī. Lai arī kādu sadarbību un pakalpojumu es varu sniegt, es garantēju, ka tas notiks manu vērtību ietvaros. Tās ir:

ĢIMENE UN CIEMATA VEIDOŠANA

Veidot ap sevi ciemu ar mīlošu ģimeni, draugiem un atbalstītājiem. Arī biznesā un sadarbībā es vēlos būt autentisks un veidot ilgtermiņa, abpusēji izdevīgas un saprotamas attiecības.

Tāpēc augstu vērtēju godīgumu un kopradi, kas veicina uzticību. Viens gandrīz nekad nav cīnītājs, tāpēc es pulcēju ap sevi lielisku cilvēkus un priecājos, kad kāds piepulcē klāt arī mani.

IZAUGSME

Turpināt mainīties un augt, dzīvot dzīvi pilnu ar pārmaiņām, izaicinošiem notikumiem, problēmām un uzdevumiem, kas prasa pielāgošanos un jaunus risinājumus.
Mans dzinulis ir izdzīvošanas instinkts un uzvaras kāre.

KOMFORTS

Man ir svarīga brīva, ērta un patīkama ikdiena – to var nodrošināt, ja ir pārliecība par drošu vidi, kopīgu mērķi un valda uzticība sev un apkārtējiem. Ja šie elementi ir, tad domas par tiem nenovērsīs mūsu enerģiju un uzmanību no svarīgajām lietām.

PRIEKS

Spēlēties un priecāties, ir svarīgi būt pašpārliecinātam un apmierinātam ar savu esību, lai īstenotu savu radošumu un piedzīvojumu kāri, vienmēr redzēt savu un pasaules smieklīgo pusi. Sadarbība, jaunas idejas un uzticība rodās pozitīvā un patīkamā vidē un attiecības – tas ir liels ieguvums par mazu cenu – prieku.

DEGSME

Iedegties un just dziļas izjūtas par idejām, darbībām un cilvēkiem, būt patiesam pret to, kas es esmu, kamēr dzīvoju jēgpilnu dzīvi sev un sabiedrībai sev apkārt. Grūtiem brīžiem un sarežģītām problēmām cauri tieku ar prasmēm un lielu degsmi.